Eeskujuliikumise Valge Õhupall liitusid MTÜ Peaasjad, MTÜ Jututaja ja Õpime Aitama MTÜ.
Mul on hea meel, et riigis kehtiv eriolukord on meid kokku viinud organisatsioonidega, kelle tegevuse eesmärgid ja toimimispõhimõtted ühtivad eeskujuliikumise omadega. Siinkohal tervitangi uusi liikmeid ning usun, et juba lähiajal näeme põnevaid koostööprojekte, mis on suunatud tervema ja turvalisema elukeskkonna kujundamisele,
ütles eeskujuliikumise eestvedaja Tamo Vahemets
MTÜ Peaasjad
…tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas.
MTÜ Peaasjad ühendab inimesi, kes hoolivad vaimsest tervisest. Peaasja tuumikusse kuulub vaimse tervise ja noorsootöö spetsialiste, konsultante ja kaasamõtlejaid erinevatest eluvaldkondadest. Peaasjalisi ühendab entusiasm, huvi ja austus inimliku suhtes. Püüdleme vaimse tervise teemade mõistva, aruka, paindliku, kuid ka optimistliku, kergema ja avatuma käsitlemise poole.
Jututaja
…viib kokku eakad ja noored omavahel aega veetma ehk teisisõnu toob vanaemad ja vanaisad õunapuu otsa. Jututaja tegutseb selle nimel, et ühiskond oleks rõõmsam ja muretum ning et vanemate inimeste kogemus võiks jõuda paremini noore inimeseni ning et keegi ei oleks pikemat aega päris üksi, omaette, natuke nagu unustatud. Eestis on sadu vanaemasid ja vanaisasid, kes ise mõtetes õunapuu otsa roniksid, mõni ehk päriseltki, kui oleks kellega ronida ja kui oleks, kellega rääkida, muusikat teha, fotosid vaadata, kohvikus käia, seigelda.
Kõigil meil on märksa enam teistega rääkida kui igapäevane olmejutt, kui aga ainult kellelgi oleks aega küsida ja kuulata. Jututajal on see aeg. Jututaja noored helistavad, käivad kodudes ja hooldekodudes vestlemas, kuulamas, lugemas, kirjutamas, malet või kaarte mängimas ja palju muud tegemas, mis lõbusat ja muretut aega loob. Üks jututatu ütles kord, et tund jututamist on kasulikum kui 10 tabletti päevas. Teine ütles, et vähemalt viis – olgu nende tablettidega, kuidas on, aga noored jututajad muudavad päeva põnevamaks ja pakuvad seltskonda eakatele, kes sellest puudust tunnevad,
selgitas MTÜ Jututaja eestvedaja Mari-Liis Sööt.
MTÜ Õpime Aitama
liikmed koolitavad noori vältima ohuolukordi nii maal, vees kui ka vee all. Õpetavad praktilisi oskusi, millega aitata ennast ja teisi, nii kuumal suvel kui ka külmal talvel. Varustavad koolitustel osalejad vajalike teadmisega käitumiseks nii liiklusavarii kui ka veeõnnetuse korral, jne.
Usume, et meie tegevus aitab noortel teha tulevikus turvalisi valikuid ning ohtu sattumisel on nad võimelised langetama elupäästvaid otsuseid,
ütles Õpime Aitama MTÜ juhatuse liige Kaimo Tamme.
Kodanikualgatus Eeskujuliikumine “Valge Õhupall” koondab endas vastutustundlikke organisatsioone nii era- kui ka riigisektorist, kes osalevad sektorite ülestes ühistegevustes. Eeskujuliikumise tegevuse eesmärk on isikliku eeskuju kaudu luua tervem ja turvalisem elukeskkond Eestis.