Uudis

Eeskujuliikumine Valge Õhupall kutsub üles eeskujupäeval 11.11 võtma hetke, et mõelda oma eeskujudele ning andma neile ka sellest teada.

11. novembril tähistame eeskujupäeva. Seoses sellega kutsuvad eeskujuliikumise Valge Õhupall liitunud organisatsioonid kõiki eestimaalasi üles sellel päeval osalema aktsioonis MÄRKAN EESKUJU ja võtma ühendust neid inspireerinud eeskujudega. Tunnustades eeskujusid anname neile teada, et nende sõnad ja teod on meile olulised väärtusruumi majakad, mis aitavad meil õigel kursil püsida.

“Eeskujudel on suur roll meie väärtusruumi loomisel ja mõju igapäevaste otsuste langetamisel. Meil kõigil oma eeskujud, kes meid on mingitel hetkedel inspireerinud ja näidanud ette tee, mida mööda me liigume. Sageli ei tea need inimesed, et nende lausutud sõnal või tehtud teol võiks olla kellegi teise jaoks oluline väärtus, ütles eeskujuliikumise Valge Õhupall eestvedaja Tamo Vahemets. Aktsioon annab hea põhjuse ja loob suurepärase võimaluse oma eeskujule sellest märku anda, neid tänada ning inspireerida valitud teekonda jätkama, lisas ta.

Aktsioonis osalemiseks, mõelgem inimestele, kes mingil hetkel oma sõna või teoga panevad särama majakaid, mis rasketel hetkedel aitavad turvalisel teel püsida. Üllatagem neid tänuavaldusega sotsiaalmeedias postituste või videopöördumistega. Samuti saab eeskujusid tunnustada avalikel sündmustel, silmast silma kohtumistel, helistades ja saates sõnumeid.

Sotsiaalmeedias avaldatavatele postitustele, palume lisada teemaviited: #eeskujupäev, #MärkanEeskuju #märkame11hoiame11

Eeskujupäeva tähistatakse alates 11.11 2020-st ning selle tunnuslauseks on „Märkame üksteist ja hoiame üksteist“

Info:
Tamo Vahemets, aktsiooni eestvedaja
tel. 5045112
e-post: info@valgeohupall.ee
FB sündmus: MÄRKAN EESKUJU
Koduleht: www.valgeohupall.ee

Kodanikualgatus Eeskujuliikumine “Valge Õhupall” koondab endas vastutustundlikke organisatsioone nii era- kui ka riigisektorist, kes osalevad sektorite ülestes ühistegevustes. Eeskujuliikumise eesmärk on väärtustada teadlikult eeskujuks olemist ning sellega kaasnevat vastutust turvalisema elukeskkonna kujundamisel.

Eeskujuliikumise Valge Õhupall liikmed: Justiitsministeerium, Sotsiaalministeerium, Riigikohus, Päästeamet, Politsei ja Piirivalveamet, Häirekeskus, Transpordiamet, Terviseamet, Eesti Haigekassa, Haridus- ja Noorteamet, Maksu- ja Tolliamet, Sotsiaalkindlustusamet, Tarbijakaitse- ja Tehnilise Järelevalve Amet, Tervise Arengu Instituut, Rakvere linn, Põlva vald, Kaitseliit, Naiskodukaitse, Kodutütred, Noored Kotkad, Punane Rist, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus, Eesti Külaliikumine Kodukant, MTÜ Operation Lifesaver Estonia, MTÜ Eesti Tervisedenduse Ühing, MTÜ Pimedate ööde filmifestival, Eesti Ettevõtlike Noorte Koda, Eesti Noorsootöötajate Kogu, Eesti Abipolitseinike Kogu, MTÜ Peaasjad, MTÜ Eesti Naabrivalve, Hambaravi Garantii, Heateenindus.ee, Eesti Ujumisliit, Lastekaitse Liit, MTÜ RuaCrew, Ennetaja OÜ, Päästeliit, MTÜ Jututaja, Õpime Aitama MTÜ, MTÜ Aga Mina, Forus Grupp, Dimedium AS, Corrigo OÜ, Ämmaemandusabi Kliinik.